2012.07.30

A legendák harca folytatódik - Tennis Classics Budapest

Legendák Budapesten.

2008. október 9.-e és 12.-e között a budapesti Papp László Sportaréna ad otthont a hetvenes-nyolcvanas-kilencvenes évek legnagyobb teniszezőinek versenysorozata, a Black Rock Tour of Champions következő állomásának, a Tennis Classics Budapest-nek.

A 13 állomásos versenysorozat az elmúlt években olyan komoly érdeklődést és sikert aratott, hogy nézettsége, látogatottsága vetekszik a hagyományos profi (ATP) tornákkal. Persze ehhez szükséges volt, hogy a szervezők garantálják a lehető legszínvonalasabb mezőnyt, melyet a versenyszabályok kialakításánál figyelembe is vettek.

A Black Rock Tour Of Champions sorozatban kizárólag azok az egykori profi játékosok vehetnek részt, akik egyesben Grand Slam döntőt játszottak, Davis Kupa győztes csapat aktív tagjai voltak, vagy pedig világelsők volt egyesben, vagy párosban.

Ennek a szigorú és profi rendszernek köszönhető, hogy a budapesti tornán a tenisztörténelem legjelentősebb képviselői vesznek részt. John McEnroe és Björn Borg, akiknek rivalizálása a valaha volt legcsodálatosabb párharcok egyike, valamint olyan nagy bajnokok, mint Pat Cash, Guillermo Vilas, Henri Leconte, Sergi Bruguera, Thomas Muster és Goran Ivanisevics.

A Tennis Classics Budapest versenyigazgatója Taróczy Balázs, aki nem feledkezett meg a tornában rejlő karitatív lehetőségekről sem:

„Célunk volt, hogy valamilyen módon kihasználjuk a verseny iránti érdeklődést nemes célokra is. Éppen ezért esett a választásunk a Paul Newman alapította alapítvány, a Hole in the Wall magyarországi képviseletére, a Bátor Tábor-ra, amely minden egyes értékesített VIP páholy után 100 000 Forint összeget kap…”

A Tennis Classics főtámogatója a K&H Csoport, amelynek segítsége nagyban hozzájárult ahhoz, hogy egy ilyen jelentős esemény hazánkba látogathasson:

„A tenisz a dinamizmus sportja, mi a K&H-nál pontosan tudjuk, hogy ha a dinamizmus az elkötelezettséggel, a pontosság a könnyedséggel, fiatalossággal ötvöződik, akkor az a siker záloga lehet. Örülünk, hogy az ennek jegyében megvalósuló Legendák Harcának létrejöttéhez adhatunk támogatását.” – mondta el Lesti Mónika, a K&H Kommunikációs igazgatóságának osztályvezetője.

Jelentős támogatásra számíthat az esemény a Főváros részéről is.

A Tennis Classics Budapest-re a jegyek elővételben kaphatóak a helyszínen, a Tennis Classics irodánkban a budapesti Park Tenisz Klubban (Budapest 1114, Bartók Béla út 63-65.), a Ticket Express irodáiban országszerte, valamint a jegyiroda internetes honlapján (www.ticketexpressz.hu) is.